Kontaktujte nás

+(420) 778 401 820

Otevírací doba

8:00 – 16:30

O nás

Přečtěte si o Coworking centru Tábor

O nás

CoWorkingTabor

.. Rozjížděli jsme naší firmu z malé kanceláře v rodinném domku. Mělo to spousty výhod, vše jsme měli po ruce a „nic“ to nestálo. Kdykoliv si člověk vzpomněl, stačilo zajít do vedlejší místnosti. Přišla nutnost přijmout prvního, pak druhého, třetího a v jednu chvíli k nám domu chodili 4 „cizí“ lidé do práce. Původní komfort domácí kanceláře se otočil v nesnesitelné omezování domácí pohody. Nezbývalo, než najít nějakou kancelář, druhé miminko do tohoto už přivést nemůžeme. Našli jsme kancl, který splňoval minimální nároky na vystěhování zaměstnanců z našeho domu a neztíží nás přílišnými náklady. V zahleděnosti do nutnosti vyřešit doma klid a soukromí, jsme si neuvědomovali do jakého „kutlochu“ to vlastně firmu stěhujeme. Bylo to levný, má to čtyři stěny, když se vymalují tak ty díry nebudou vidět, ty stoly takhle nacpeme pak se sem 4 lidi určitě vejdou. Hlavně čisté záchody, zbytek se poddá. Šetřili jsme na všem. Utáhnout náklady na provoz, rozvoj firmy a na výplaty nás strašily ze spaní. Když jsem otíral zapůjčené stoly, rozesmál mě štítek na spodní straně s rokem výroby dávno před mým datem narození.

Postupně jsme na to přicházeli. Když telefonovali 2 lidi, bylo to jako v úle, nikdo další se nemohl na nic soustředit. Návštěva mohla dovnitř nakouknout od dveří z chodby, neboť dovnitř už se nikdo nevejde, natož se někam posadit. Pro účely pohovorů jsme si zřídili zasedačku ve výklenku na chodbě. Rozhovor se pak po dlouhých chodbách rozléhal i s ozvěnou. V danou chvíli nám tato kancelář přišla jako super řešení, bohužel jsme nedohlédli do krátké budoucnosti ani na potenciální požadavky, změny a vývoj firmy.

Nadešel čas, vyřešit pohodlí zaměstnanců a mít pro zákazníky a partnery do jisté míry reprezentativní kancelář. Věděli jsme o ideálních prostorech, dokonce ve stejném objektu. Pravda prostory byly poněkud naddimenzované pro naše potřeby velikostí i cenou. Dlouho jsme váhali a stále byly důležitější témata k řešení. Když jsme se rozhoupali bylo pozdě, náš vysněný prostor byl rezervován. Chvilku jsme byli opět na začátku, přesto jsme doufali, že rezervace propadne.

Rezervace propadla, a my jsme mohli začít jednat o podmínkách pronájmu prostor s CUT pro naší novou kancelář. Řešili jsme příležitosti se spolupracujícími partnery, jak by mohli na prostoru s námi participovat, vše vyšumělo. V říjnu 2016 jsem se účastnil semináře o společenské odpovědnosti velkých firem v „Pracovně“. Pořád jsem se tam rozhlížel a zjišťoval, co to tady vlastně je, jak to funguje? Coworking?...? …? …? … C O W O R K I N G … Dva dny jsem před sebou viděl jen sdílenou kancelář v Táboře. Za týden jsem viděl a načetl tolik textů, článků, webovek, fotek, jako žádný student nenastuduje za celý semestr!

Zástupci Centrum Univerzita Tábor, sdíleli naše nadšení z originálního nápadu provozovat v Táboře Coworkingové Cenrum a z nápadu se stal nový projekt! Věříme, že nám pomůžete prostor proměnit ve skvělé místo pro skvělé lidi, a novými nápady, nadšením a úspěchy bude CoWorking Tábor překypovat. Pokud jste dočetli až sem, určitě nás taky navštivte.