Kontaktujte nás

+(420) 777 455 455

Otevírací doba

8:00 – 16:30

Akce v rámci Noc literatury Tábor 2017

Akce v rámci Noc literatury Tábor 2017

Datum: středa 14.6. od 18:30

Mladá, slavná a z Tábora? To je youtuberka Flabgee! Youtuberka Flabgee - že vám tato cizí slova nic neříkají? Tak to je čas představit si v pořadí sedmou předčítající letošní Noci literatury!

Eva Adamcová. To je rodné jméno Táboračky, která před pěti lety dobyla svými videy scénu českého Youtube. Dnes už má před 72 tisíc fanoušků, které několikrát do týdne zásobuje spoty o svém životním stylu, módě a kosmetice.

Eva Adamcová nám o sobě prozradila pár zajímavostí. Čtěte:

1. Přezdívku Flabgee dostala už na střední škole. Jde o zkomoleninu anglického slovíčka flapjack, což měl být anglický překlad slova “pudřenka”, jak Evu přezdívala spolužačka na gymnáziu. Bohužel, slovo flapjack znamená lívanec. I přesto se přezdívka nakonec ujala.
2. Mnoho let závodně tancovala - umí stepovat, zná country, disko i břišní tance a dokonce i hip hop. Čtyři roky hrála na klavír, tři jezdila na koni.
3. Miluje čmeláky. Tak moc, že je má dokonce vytetované nad klíčními kostmi. Cokoli s motivem čmeláků musí být její.
4. Nesnáší akvarijní rybičky a horory.
5. Díky Youtube scéně si Evy Adamcové všimlo mnoho společností, které jí nabízejí spolupráci. Nyní spolupracuje například s firmami Kofola, Dermacol, Microsoft, NYX nebo se Zoot.cz.
6. Youtube ale přesto zůstává jen jejím velmi časově náročným koníčkem. Živí se jako obchodní asistentka.
7. Vystudovala Filozofickou fakultu JČU v Českých Budějovicích, obor Bohemistika. Ke knihám má proto velmi blízko. Její nejoblíbenější literární postavou je mladý čaroděj Harry Potter. Mimo jiné trpí prý i Disney posedlostí. Snad se Flabgee bude zamlouvat také dětská knížka Strážci příběhů, kterou úderem půl sedmé začne předčítat posluchačům v Coworking Tabor.

Knihu Strážci příběhů najdete i u nás v knihovně: https://goo.gl/PJ1lFM
Přijdete si 14. června za Evou pro autogram?
Její YT kanál najdete zde: youtube.com/user/Flabgee/videos

Partneři